Üç Dakikada Kendinizi İyi Hissedin

Üç Dakikada Kendinizi İyi Hissedin

Business Fun Days

Üç dakikada kendinizi iyi hissedin (Sandalye egzersizleri ve ofiste küçük bant kullanımı)

Masa başında çalışan ve uzun süreler aynı pozisyonda kalan ofis çalışanlarında kan dolaşımı azalmasıyla birlikte kronik ağrılar ortaya çıkabilmektedir. Bu durum dikkat dağınıklığı ve iş performansının düşmesine sebep olmaktadır.

Yerinizden kalkmadan sandalye egzersizleri yaparak kan dolaşımını hızlandırmak ve kendinizi iyi hissettirecek hormonları salgılatmak için sadece 3 dakikaya ihtiyacınız var.

Bu eğitimde sandalye üzerinde esneme hareketleri, küçük ekipmanlar (örn. elastik bant) ile yapabileceğiniz egzersizler gösterilmektedir.

Eğitmen: Dr. Nahit Baylan

Üç Dakikada Kendinizi İyi Hissedin

Dr. Nahit Baylan kimdir?

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'ndan 2003 yılında mezun olmuş ve 2007 yılında Spor Sağlık Bilimleri master programını tamamlamıştır. 2014 yılında Hareket ve Antrenman Bilimleri doktora programını tamamlamıştır. 2000 yılından beri fitness ve tenis sektöründe antrenör ve yönetici olarak çalışmakta olan Nahit Baylan 2008 yılında Fitkon Pilates & Personal Training şirketini kurmuştur.

Dünya'nın spor bilimleri ve kondisyonerlik alanında en saygın kuruluşlarından biri olan NSCA'in Türkiye'deki birkaç kuvvet ve kondisyon antrenörlerinden biridir. Uluslararası Pilates sertifikası veren Stott Pilates'in Türkiye'deki master eğitmenliğini yapmıştır. Geliştirdiği Fitkon Pilates metodu ile eğitmen yetiştirmeye devam etmektedir. Türkiye Tenis liglerinde tenis oynamıştır. Türkiye Tenis Milli Takımları ve kamplarında kondisyoner olarak görev yapmıştır. Halen bireysel olarak performans oyuncuları ile çalışmaktadır. Pilates, sporcularda toparlanma, kas hasarı gibi konularda bilimsel çalışmalara katılarak akademik hayatına devam etmektedir.