Ofiste F.U.N Eğitimi

Ofiste F.U.N Eğitimi

Business Fun Days

Ofiste F.U.N Eğitimi

Kurum içi organizasyonlarda sağlıklı bilgiler alıp, bunları özel yaşam ve iş hayatınızda uygulamaya var mısınız?

Sosyal medyanın da etkisiyle fit görünmek bir öncelik haline geldi. Peki gerçekte fit olmak nedir? Dr. Nahit Baylan F.U.N (F- Fit olmak nedir?, U- Uygun antrenman, N- Nasıl besleneceğim?) konuşmasıyla şirket etkinlikleri kapsamında fit olmanın kişi ve şirket üzerindeki etkilerini anlatıyor. Dış mekan veya şirket içerisinde ofis egzersizleri uygulamaları sunuyor.

Konuşmanın İçeriği:

1-) Fit olmak nedir?

- Fit miyim?

- Fit olmanın iş performansına etkisi

- Egzersiz yapmanın Zihinsel, sosyal ve fiziksel etkileri

2-) Uygun antrenman nedir?

- Nereden başlamalıyım?

- Benim için uygun antrenman nedir?

- Kolay uygulanabilir antrenman yöntemleri

3-) Nasıl besleneceğim?

- Diyetler başarılı mı?

- Neden kilo alıyorum?

- Creeping obesity

- Ana besin kaynakları

- Ye, hisset, bedenini dinle (Mindful Eating)

 

Ofiste F.U.N Eğitimi

Dr. Nahit Baylan kimdir?

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'ndan 2003 yılında mezun olmuş ve 2007 yılında Spor Sağlık Bilimleri master programını tamamlamıştır. 2014 yılında Hareket ve Antrenman Bilimleri doktora programını tamamlamıştır. 2000 yılından beri fitness ve tenis sektöründe antrenör ve yönetici olarak çalışmakta olan Nahit Baylan 2008 yılında Fitkon Pilates & Personal Training şirketini kurmuştur.

Dünya'nın spor bilimleri ve kondisyonerlik alanında en saygın kuruluşlarından biri olan NSCA'in Türkiye'deki birkaç kuvvet ve kondisyon antrenörlerinden biridir. Uluslararası Pilates sertifikası veren Stott Pilates'in Türkiye'deki master eğitmenliğini yapmıştır. Geliştirdiği Fitkon Pilates metodu ile eğitmen yetiştirmeye devam etmektedir. Türkiye Tenis liglerinde tenis oynamıştır. Türkiye Tenis Milli Takımları ve kamplarında kondisyoner olarak görev yapmıştır. Halen bireysel olarak performans oyuncuları ile çalışmaktadır. Pilates, sporcularda toparlanma, kas hasarı gibi konularda bilimsel çalışmalara katılarak akademik hayatına devam etmektedir.