Konsantrasyon Kaybı Yaşamadan Çalışabilmek

Konsantrasyon Kaybı Yaşamadan Çalışabilmek

Business Fun Days

Konsantrasyon kaybı yaşamadan çalışabilmek (Postür-Duruş Öğrenimi)

Uzun saatler konsantrasyon kaybı yaşamadan çalışabilmek ister misin? Doğru oturuş özellikle omurga sağlığınız için oldukça önemli. Birçok omurga problemini otururken ve ayakta alacağımız doğru duruş pozisyonu ile engellemek mümkün. Yanlış postür ile uzun saatler yerçekimine maruz kaldığınızda kaslarınız fazladan çalışmak durumunda kalır ve yorulur. Bu da ağrıların oluşmasına işe olan konsantrasyonunuzu azalmasına yola açar.

Ayrıca daha uzun ve zayıf görünmek, kendine güven ifadesi oluşturmak doğru bir postür mümkün olabilmektedir. Bu Workhopta masa başında oturuş pozisyonu, ayakta duruş, vücut farkındalığı, bilgisayar kullanımı şekilleri uygulamalı bir şekilde anlatılmakta.

Eğitmen: Dr Nahit Baylan

Konsantrasyon Kaybı Yaşamadan Çalışabilmek

Dr. Nahit Baylan kimdir?

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'ndan 2003 yılında mezun olmuş ve 2007 yılında Spor Sağlık Bilimleri master programını tamamlamıştır. 2014 yılında Hareket ve Antrenman Bilimleri doktora programını tamamlamıştır. 2000 yılından beri fitness ve tenis sektöründe antrenör ve yönetici olarak çalışmakta olan Nahit Baylan 2008 yılında Fitkon Pilates & Personal Training şirketini kurmuştur.

Dünya'nın spor bilimleri ve kondisyonerlik alanında en saygın kuruluşlarından biri olan NSCA'in Türkiye'deki birkaç kuvvet ve kondisyon antrenörlerinden biridir. Uluslararası Pilates sertifikası veren Stott Pilates'in Türkiye'deki master eğitmenliğini yapmıştır. Geliştirdiği Fitkon Pilates metodu ile eğitmen yetiştirmeye devam etmektedir. Türkiye Tenis liglerinde tenis oynamıştır. Türkiye Tenis Milli Takımları ve kamplarında kondisyoner olarak görev yapmıştır. Halen bireysel olarak performans oyuncuları ile çalışmaktadır. Pilates, sporcularda toparlanma, kas hasarı gibi konularda bilimsel çalışmalara katılarak akademik hayatına devam etmektedir.