Doğru Nefes Teknikleri

Doğru Nefes Teknikleri

Business Fun Days

Doğru nefes teknikleri (Nefes egzerszileri)

Günlük yaşantımızda akciğerlerimizin oldukça küçük bir bölümünü kullanıyoruz. Özellikle iş ortamında stres yaşadığımız durumlarda kısa nefesler olarak dokularımıza yeterli oksijen gönderemiyoruz.

Bu workshop kanın oksijenlenmesi, buyun ve omuz etrafındaki kasların gevşetilmesi ve doğru nefes teknikleri kullanılarak stresin azaltılmasına yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Eğitmen: Dr Nahit Baylan

Doğru Nefes Teknikleri

Dr. Nahit Baylan kimdir?

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'ndan 2003 yılında mezun olmuş ve 2007 yılında Spor Sağlık Bilimleri master programını tamamlamıştır. 2014 yılında Hareket ve Antrenman Bilimleri doktora programını tamamlamıştır. 2000 yılından beri fitness ve tenis sektöründe antrenör ve yönetici olarak çalışmakta olan Nahit Baylan 2008 yılında Fitkon Pilates & Personal Training şirketini kurmuştur.

Dünya'nın spor bilimleri ve kondisyonerlik alanında en saygın kuruluşlarından biri olan NSCA'in Türkiye'deki birkaç kuvvet ve kondisyon antrenörlerinden biridir. Uluslararası Pilates sertifikası veren Stott Pilates'in Türkiye'deki master eğitmenliğini yapmıştır. Geliştirdiği Fitkon Pilates metodu ile eğitmen yetiştirmeye devam etmektedir. Türkiye Tenis liglerinde tenis oynamıştır. Türkiye Tenis Milli Takımları ve kamplarında kondisyoner olarak görev yapmıştır. Halen bireysel olarak performans oyuncuları ile çalışmaktadır. Pilates, sporcularda toparlanma, kas hasarı gibi konularda bilimsel çalışmalara katılarak akademik hayatına devam etmektedir.