Marifet İltifata Tabidir

Marifet İltifata Tabidir

Business Fun Days

Marifet İltifata Tabidir

Projeye katılması tavsiye edilen kişiler:

Tüm pozisyonlarda çalışanlar için uygundur.

 

Atölyeden elde edilecek kazanımlar:

Takdir edilmek insanın evrensel isteklerinden birisidir. . İş kültürümüzde tekdir (azar) çok, takdir iseneredeyse yok. Takdir edilen davranışın tekrar etme olasılığı çok yüksektir.

Bu atölyede takdirin önemini fark etmek, hissetmek ve daha çok takdir eden birine dönüşmek şeklinde önemli kazanımlarelde edilecek. Takdir kültürünün yaygınlaştığı kültürlerde iş birliğine açık hale gelme ve empati artırıyor.

İnsanlar kendilerindeki potansiyeli fark etmekle birlikte değerli olduklarının ve o yapının önemli bir parçası olduklarını hissediyorlar.

 

Neden takdir etmeyiz?

Neden takdir etmeliyiz?

Kendimde takdir ettiklerim çalışması

Başkasını takdir etme grup çalışması

Kral/kraliçe tahtına oturup günün takdirlerini kabul etmek

İki kişiye telefon edip takdir etmek

Takdir tablosu yapmak

 

Atölye Süresi 3 saattir.

 

Projede kullanılacak yöntemler: Oyunlaştırma, rol play,video gösterimleri, testler, envaterler ile

program interaktif bir format içinde olacak.

 

Eğitmen Hülya Mutlu Kimdir?

 

Marifet İltifata Tabidir

Hacettepe Üniversitesi İİBF mezunu olan Hülya Mutlu İngiltere South Essex Collage ve London Image Institute (L.I.I.) de liderlik&yönetim, kurumsal gelişim ve insan kaynakları danışmanlığı eğitimi aldı. Yine İngiltere’de The Coaching academy bünyesinde corporate coaching (şirket koçluğu) programını ve Oxford Üniversitesi’nde Developing Leadership and Management Practice (Liderlik gelişimi ve yönetim) , Strategic leadership (Stratejik liderlik) programlarını tamamladı.

İnsan kaynakları, satış ve müşteri ilişkileri ve organizasyonel gelişim alanlarında tecrübe kazandıktan sonra yönetim danışmanı olarak çalışmaya başladı. 2006 yılında denetim şirketini kurdu. Bir Avusturalya denetim firması olan Equal Assurance şirketinin Türkiye deki tek yetkili temsilcisi oldu. Aynı yıllarda, Enmac markası adı altında CCS Belgelendirme firmasında danışman olarak görev aldı. Bu kurumlardaki görevleri halen devam etmekle birlikte 2013 yılında İngiltere nin Birmingham kentinde HMI Training şirketini kurup, bir ofis açarak işlerini İstanbul, Birmingham ve Perth ofislerinde yürütmeye başladı. Profesyonel yaşantısı boyunca insan kaynakları ve liderlik gelişimi , insan kaynakları süreçlerinin yapılandırılması, satış ekiplerinin gelişimi, eğitim planlaması ve uygulaması, yetenek yönetimi, işveren markası, kişisel gelişim planı ve kariyer gelişim planı hazırlanması ve yönetilmesi, performans değerlendirmesi, etkin ve verimli organizasyon yapısı oluşturma, satış yönetimi ve müşteri memnuniyeti alanlarında çalışmalar yürüttü.

Eğitmen; 2006 yılından beri Enmac da (CCS ULUSLAR ARASI BELGELENDIRME), 2011 yılından beri Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde COOP dersleri kapsamında Uluslar arası kalite yönetimi hocası olarak görev yapıyor. Bahçeşehir Üniversitesinde mühendislik fakültesi öğrencilerine OHSAS ve ISO 14001 standartlarına dair kredili ders veriyor. Hülya Mutlu ayrıca çok sayıda kampus etkinliğinde üniversite öğrencilerine yönelik yapılan gelişim ve kariyer programlarında konuşmacı ve eğitmen olarak bulunmuş, şu ana kadar 25 üzerinde üniversiteliye bu programlar vasıtası ile ulaşmıştır. İMMİB ve İTKİB in onaylı eğitmenlerindendir.

IRCA (International Register Of Certificated Auditors) akreditasyonlu eğitimler vermek konusunda IRCA tarafından atanmış, onaylı eğitmendir. ISO 9001, Baş Denetçi eğitimlerini verip denetçi yetiştirmek konusunda Türkiye, İngiltere, Danimarka,ve Katar da Esenek eğitim adına eğitimler vermiştir. Danışman; Turkquality onaylı Enmac Grup un danışmanlarındandır. İnsan kaynakları, sosyal uygunluk sistemleri, süreç iyileştirme ve kalite yönetim sistemleri konularında danışmanlık yapmaktadır. Halen Türkiye de üç ayrı grup firmasında icra kurulu üyeliği görevleri bulunmaktadır. Denetçi; Avusturalya merkezli Equal Assurance şirketinin Türkiye’deki tek yetkili ofisini yönetmektedir. Bununla birlikte firmasının sosyal uygunluk denetimlerini dünyanın farklı ülkelerinde yönetmektedir. Ayrıca ISO 9001 (Kalite yönetim sistemi), ISO 14001 (Çevre yönetim sistemi), ISO 18001 (İşçi sağlığı ve güvenliği) konularında Deming in asistanı Paul Robere den Robere Assotiation da ve Captain Graham J.Botterill Ferribby International den eğitimler alarak her üç sistem için de baş denetçi olarak atanmıştır.