Kahkaha Yogası – Kahkaha Atölyesi – Business Fun Days

Kahkaha Yogası Atölyesi

Business Fun Days

Kahkaha Yogası; Dr. Madan Katarı tarafından 1995 yılında keşfedilmiştir. 100 ülke de binlerce kulüp ve kişi tarafından ilgi gösterilen kahkaha yogası, sağlık ve refah için bir egzersiz programı olarak kullanılmaktadır.

Kahkaha Yogası Nedir?

Herhangi bir mizah, şaka ya da komiklik olmaksızın, katılımcıların nedensiz gülebileceği, ‘Kahkaha Egzersizleri ve Yoga Nefes Tekniklerinin’ harmanlanmasından oluşan eşsiz bir tekniktir. Kahkaha Yogası, vücuda ve beyne daha fazla oksijen gitmesine ve sonucunda kişinin kendini daha enerjik ve daha sağlıklı hissetmesine neden olmaktadır. Kişinin motivasyonun ve kendine olan güveninin artmasını sağlar.

Kahkaha Yogasının Faydaları Nelerdir?

  • Bilimsel araştırmalar bu etkinliğin iyi bir kardiyo egzersizi olduğunu söylemektedir. Bronşit ve astımdan muzdarip olanlar için faydalı bir nefes egzersizidir.
  • Bu etkinlik ayrıca, kronik migren baş ağrıları, kronik ağrılar vb. hastalıklardan muzdarip olanlara yardımcı olabilecek doğal ağrı kesici olan endorfinleri serbest bırakır.
  • Stresin olumsuz etkilerini gevşetir ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Her gün gülüyorsanız, kolayca hastalanmayacaksınız. Kalp hastalığı, Hipertansiyon, Diyabet, Depresyon, Anksiyete, Panik atak vb. kronik sağlık durumlarınız varsa, çok daha hızlı iyileşirsiniz.
  • Kahkaha Yogası vücudunuza ve beyninize oksijeni arttırır ve kendinizi sağlıklı ve enerjik hissettirir.
  • Ekip oluşturma, yüksek performans, Yaratıcılık ve duygusal zekâ içinde harika bir egzersizdir.

Kahkaha Yogasının avantajları nelerdir?

  • Psikolojik: Endorfinin 24 saat boyunca yüksek oranda salgılanmasını destekleyerek gün boyu iyi hissetmemizi sağlar.
  • Fizyolojik: Stres seviyesini azaltır, bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • İşte verimlilik: Bedendeki oksijeni artırarak beynin daha aktif çalışmasını sağlar. Bu da kişinin daha odaklı, yaratıcı ve üretken olmasıyla sonuçlanır.
  • Güçlü iletişim: Sosyal ilişkilerimizi iyileştirir. Birlikte gülmek, kişileri kaynaştırır ve birbirlerine olan önyargılarını kaldırarak daha empatik bir iletişim kurmalarını sağlar.
  • Zorluklar karşısında direnç: Sorunlarla daha kolay baş edilmesini sağlar. Komik bir şey olmasa bile gülebilme becerisi, öfke yönetiminde kullanılır.

Gülmenin kişiler üzerinde psikolojik olarak olumlu yönde faydaları bulunmaktadır. Kahkaha yogası, özellikle stresli ve sıkıntılı bir iş hayatı bulunan kişilerin rahatlamasını ve ilerleyen süreçte bu tekniği kullanarak stresin olumsuz etkilerinden kurtulmasına yardımcı olacaktır.

Ofisinizde veya iş yerinizde bol kahkahalı bir gün geçirmek ve tüm gününüze enerji yaymak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.