İstanbul Yedikule Samatya Turu

İstanbul Yedikule Samatya Turu

Business Fun Days

Dinlerin ve Dillerin Semti’ne yolculuk başlıyor.

Samatya, İstanbul’un en eski ve geçmişin dokusunu hâlâ içinde barındırarak günümüze taşımış nadir semtlerinden. Bir zamanlar Rumların, Ermenilerin, Yahudilerin ve Türklerin bir arada yaşadığı, günümüzde de adını duyduğunuz ünlü tüccar ve zanaatkarların semti, eskiden kum deposu olan Samatya…

Gezimiz Kültür ve Turizm Bakanlığından kokartlı rehber eşliğinde yapılır, yürüyüş ve kültür gezisidir.

İstanbul Yedikule Samatya Gezilecek yerler:

Surlar, Altınkapı, Yedikule, Demiryolu İşçileri Kilisesi, Narlıkapı, Samatya sahilinde Balık Müzesi, Studios Manastırı - İmrahor İlyasbey Camii, Aya Konstantin ve Helena Kilisesi, Hagios Nikolaos Kilisesi, Samatya’da yemek molası. (İkinci Bahar - Ali Haydar, Samatya Develi, Matya Kömürde Balık, Matya Cafe'de kahve/likör), Sancaktar Hayreddin Camii - Gastrion Manastırı, Cerrahpaşa sokakları, İmparator Arkadius Sütun Kaidesi, Bulgur Palas, ve Cerrahpaşa Camii... Ve yol üzerinde daha nice yapılar ve hikayeler...

Gezimiz yürüyerek yapılacaktır ve saat 16:00 - 17:00 civarlarında bitecektir. Bu binaların bir kısmı yalnızca dışarıdan görülebilmektedir.

Not:

-Gezi programında yazılı olan yerlerin bazılarının içine girilmeden, sadece önünde anlatım yapılıp devam edilecektir. Sebebi ise müze vasfı olmaması ve ziyarete kapalı olmasıdır.

- Katılımcılarımızın rehberi rahatça dinlemeleri için katılımcılara kablosuz kulaklık dağıtılacaktır.

- Gezimizin tamamı yürüyerek yapılmaktadır. Bu sebeple rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edin. Bu gezi yürüme sıkıntısı çekenler için uygun değildir.

- Kadın katılımcılarımızın yanlarında şal getirmeleri rica olunur. İbadethanelere giriş için...