İmparatorluklar Başkenti Topkapı Sarayı ve Ayasofya Gezisi

İmparatorluklar Başkenti Topkapı Sarayı ve Ayasofya Gezisi

Business Fun Days

Topkapı Sarayı ve Ayasofya Keyifli ve Tarih Kokan Tur

MÖ 7.yüzyıldan itibaren iskan görmeye başlayan tarihi yarımada ve özellikle Sarayburnu bölgesi, Roma İmparatorluğu dönemi itibariyle, Roma Bizans ve Osmanlı döneminde imparatorlukların yönetim merkezi olmuştur. Tarihi açıdan önemli olan Sultanahmet bölgesini ve en görkemli yapılarını tarihi ve hikayeleriyle rehber eşliğinde gezmeye var mısınız?

Gezimiz Kültür ve Turizm Bakanlığından kokartlı rehber eşliğinde yapılır, yürüyüş ve kültür gezisidir.

Topkapı Sarayı ve Ayasofya Gezilecek yerler:

İlk yapılan pagan tapınaklardan Bizans Hristiyanlarının muhteşem mabedine, oradan Osmanlı fethinin sembolüne ayrıntılı bir şekilde Ayasofya gezisi, Öğle yemeği Molası, III. Ahmet çeşmesiyle Topkapı Sarayı'nın en önemli bölümleri (Bab-ı Humayun, Babüs Selam, Divan-ı Hümayun, Dış hazine ve silahlar sergisi, Arz odası, Fatih Köşkü, Has oda ve Kutsal Emanetler dairesi, Padişah Portreleri, Bağdat Köşkü, Revan Köşkü ve daha niceleri...)

Gezimiz yürüyerek yapılacaktır kişiye özel kulaklık seti verilecektir, rehber yaka mikrofunuyla konuşacaktır, tüm anlatımları kulaklıklarla rahatlıkla dinleyebileceksiniz. Tur programı saat 16.00 - 17:00 civarlarında sultanahmet’te bitecektir.

Not:

- Yaz aylarında Topkapı Sarayı saat 19:00'a açık olduğundan tur programına Harem bölümünü ekliyoruz. Ama yaz saati uygulaması olmadığın da Topkapı Sarayı 16:30 gibi kapandığından Harem gezisi yetişmemektedir. Bu sebeple yapılmayacaktır. Harem bölümü ayrı bir müze olduğundan giriş ücreti vardır ve müze kart geçmemektedir.

- Rehberimiz kalabalıkları düşünerek gezilen yerlerin sıralamasını değiştirebilir.

- Mevsim koşullarına göre şapka ve güneş kremi, yağmurluk bulundurmanız ve rahat ayakkabı giymeniz tavsiye edilir.