Öğretici bir atölye etkinliği: Yazı masasında bir gün

Öğretici bir atölye etkinliği: Yazı masasında bir gün

Business Fun Days
  • Business Fun Days
  • 16 Ağustos 2019 12:12
  • Atölye

Günümüz iş hayatında mail, proje ya da raporlar önemli bir yere sahiptir. İşin yolunda gitmesi ve ilerlemesi için 'yazmak' bir nevi olmazsa olmazlardandır. Bazen yazarken tıkanıp kalabiliriz. Bu alanda fark yaratmak ve yazı dili ile anlatılmak isteneni aktarmak istiyorsanız, 'Yazı Atölyesi' tam da size göre.

Tam bir takım-ekip çalışması

"Yazmak istiyorum ama yazamıyorum" ya da "Yazıyorum ama kimseyle paylaşacak cesareti bulamıyorum" diyebilirsiniz.

Yazı yazma teknikleri

Kendinizi yazı ile ifade ederken karşılaştığınız zorlukları keşfetmek, bir yazar eşliğinde yazının hayal dünyasını biraz olsun keşfetmek isteyen herkes için "yazı masasında bir gün" diyoruz.

'Sen İstanbul’dan daha güzelsin', 'Kader Can', 'Fü' gibi başarılı oyunların yazarı; Afife Özel Ödülü ve Teb en iyi oyun yazarı ödülleri ile tanınan Murat Mahmutyazıcıoğlu ile "Kısa bir oyun ya da bir sahne malzemesi nasıl yazılır?" fikrinden hareketle iş hayatında çok karşılaşılan ve zorlandığımız proje, mail, rapor yazma konusunda katılımcılara bir katkıda bulunmak hedeflenmektedir.

Başlamak çok zor ama yazmak çok zevkli. Haydi kafamızda dönüp duran cümleleri yakalayalım. Hep birlikte hayal kuralım ve hayalimizi kağıda aktaralım; beraberce yazalım.

Etkinliğe dair detaylar için: https://businessfundays.com/etkinlikler/atolye-etkinlikleri/yazi-masasinda-bir-gun/