Coronavirus Sonrası Kurumsal Etkinlikler - Organizasyonlar

Coronavirus Sonrası Kurumsal Etkinlikler

Business Fun Days
  • Business Fun Days
  • 30 Mayıs 2020 16:27
  • Hiçbiri

Koronavirüs sonrasında ofis hayatının “Normale Dönmesini” beklemek yerine, işletme ve ekip liderleri artık “Yeni Normal Düzeni” planlama başlamalı.

Peki COVID-19'dan sonrası kurumsal etkinliklernasıl planlanmalı ve nelere dikkat edilmelidir.

Ekibinizin tekrar uyum içerisinde ve enerjik bir çalışma sistemi oluşturmaları için onları güvende tutun

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın insanların tedirginlik içerisinde çalışmalarına yol açacaktır. Uzun zamandır karantina altında olan ve evden çalışmaya uyum sağlamış olan ekiplerimiz tekrardan eski düzene geçerken oldukça stresli olabilirler, çalışanlarınızın bu stresli ve tedirginlik hallerini yıkmak ve onlara güvenli ve hijyenik bir çalışma ortamı sunduğunuzdan emin olun. Kendini güvende hisseden çalışanlarınız eski fakat kuralları olan düzene daha hızlı uyum sağlayacaklardır.

Coronavirus Sonrası Kurumsal Etkinlikler

Hijyen paketleri veya Welcome paketleri ile çalışanlarınıza sürprizler hazırlayarak ofise tekrar merhaba gününde oluşacak krizlerinde önüne geçebilirsiniz. 

Yeni Normal Düzen’e ilk uyum sağlayan ve yapılacak olan etkinliklere ilk katılan siz olun

Yeni normal Düzen’e ilk uyum sağlayanlardan olmanız çalışanlarınızın bu süreci çok daha hızlı kabul etmelerini sağlayacaktır. Örn, ofis içerisinde maske kullanımı, dezenfektan kullanımı gibi hareketlere sizin öncelik vermeniz burada çok önemlidir. Ofis içerisinde yapılacak olan etkinlikler için eğer mümkün ise ofisiniz de açık bir alanın kullanılması bu tarz etkinliklere katılımı arttıracaktır. Kısa süreli kurumsal organizasyonlar yerine bu etkinliklerin süresini biraz daha uzatarak tüm çalışanlarınız gönül rahatlığı ile düzenleyeceğiniz etkinliklere katılmasını sağlayabilirsiniz

Coronavirus Sonrası Kurumsal Etkinlikler

Ofis içerisinde planladığınız bir kâğıt helva dondurma etkinliği için ayıracağınız süre salgın öncesi 1 saat iken şimdi ki düzen de biraz daha esnek olabilir ve süreyi 2 saate çıkartabilirsiniz, bu saye de sosyal mesafe kuralları doğrultusunda daha rahat bir etkinlik geçirmiş olursunuz. Yaz aylarının vazgeçilmez lezzeti kurumsal etkinliklerinize dahil edebileceğiniz bir lezzet kâğıt helva dondurma veya sadece dondurma organizasyonlarımızı deneyebilirsiniz.

Kurumsal Etkinlikler “Yeni Düzeni” Kabul Etmeye Büyük Katkı Sağlayacaktır

Ofis içerisinde düzenleyeceğiniz kurumsal etkinlikler çalışanlarınızın “Yeni Düzeni” daha hızlı kabul etmelerini sağlayacaktır. Ofis içerisinde hiçbir şeyin farklı olmadığını fakat artık belirli kurallar ile çalışmaların devam edeceğini benimsemek burada çok önemlidir.

Coronavirus Sonrası Kurumsal Etkinlikler

Kurumsal etkinlikler, bu süreci yönetmenizde size büyük katkılar sağlayacaktır. Örneğin, ofis içerisinde sabah saatlerinde düzenleyeceğiniz bir vitamin bar etkinliğiçalışanlarınızın motivasyonunu arttırmalarına ve gün içerisinde çok daha pozitif bir bakış açısına sahip olmalarını sağlayacaktır

Açık Hava Etkinlikleri Bu Süreçte Çok Daha Fazla Kabul Edilebilir

Yaz aylarının vazgeçilmez organizasyonu kurumsal piknik organizasyonlarıdır. Çok daha geniş etkinlik alanları ile açık hava da çalışanlarınıza özel hazırlayacağınız bir piknik organizasyonu ile stresli işe dönüşlerin azalmasına yardımcı olabilirsiniz.

Coronavirus Sonrası Kurumsal Etkinlikler

Çalışanlarınız herşeyin normal olduğunu kabul ederseler uyum içerisinde çalışan ekiplerinizi tekrardan aynı uyuma dahil etmeniz çok daha kolaylaşacaktır. Çalışanlarınızın doğa ile içiçe ve enerjik bir gün geçirmeleri tekrardan ofislerine dönmelerini ve iş iletişiminin çalışanlar arasında tekrardan normale dönmesini sağlayacaktır.Kurumsal piknik organizasyonlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Etkinlik Yapmaktan Vazgeçmeyin

Kurumsal etkinlikler, işletmelerin çalışan bağımlılığını arttırmalarının en önemli yollarından biridir. Bu yüzden kurumsal organizasyonları yapmaktan kaçınmayın, ilgili kuralların uygulandığı ve gerekli önlemlerin alındığı organizasyonlara dahil olmanız da hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli faktör etkinliği yapacağınız firmanın güvenilir ve hijyen kurallarına uyum sağlıyor olmasıdır. Diğer kurumsal organizazyonlarımızı incelemek isterseniz: https://businessfundays.com/etkinlikler/